Tuxedo Kediler (Simokin Kediler) ve Özellikleri

Hiç tartışmasız, "TUXEDO" kediler, yıllar boyunca birçok insan için olağanüstü değerli sayılmışlardır.
Bu haber 2014-11-08 18:12:59 eklenmiş ve 2516636 kez görüntülenmiştir.

Hiç tartışmasız, "TUXEDO" kediler, yıllar boyunca birçok insan için olağanüstü değerli sayılmışlardır. Siyah beyaz kürkleri ve renklerin dağılımı ile resmi bir kıyafet giymiş gibi gözüken ve bu nedenle de "tuxedo cat" (smokin kedi) olarak anılan bu dostlar üzerine bir araştırma yapan Dr. Magrathea Wallace, bu pisilerle ilgili olağanüstü bilgilere ulaştı. İşte Dr. Wallace'ın "Facts about Tuxedo Cats" adlı kitabından alınan bilgilerle tuxedo kediler ve onların muhteşem dünyaları...

Öncelikle, Tuxedo kediler diğer cins olan olmayan normal kedilerden çok daha akıllı. Araştırmalar doğrultusunda ulaşılan sonuçlara göre (istisnalar kaideyi bozmaz) TC'lerin yüzde 200 daha akıllı oldukları tespit edildi.

TUXEDO kediler, insanlarla olan ilişkilerinde çok daha başarılı iletişime geçiyorlar ve doğru anda doğru tepkiyi verebiliyorlar.

Köpekler, bilinmeyen bir nedenden dolayı TUXEDO" kedilerden korkuyor. Ya onlara yanaşmamayı, ya da bulaşmamayı tercih ediyorlar!

TUXEDO" kedilern bir başka olağanüstü tılsımı da var. İstatistikleri inceleyen Dr. Wallace, TUXEDO kedileri besleyen kişilerin çok daha şanslı olduklarını, hatta bu insanların piyango bile kazanmış olduklarını belirlemiş.

Evinde TUXEDO" kedi besleyenelerin, bitkilerinin de normal kedi besleyenlere oranla daha iyi yetiştiği ortaya çıkan bir başka ilginç bulgu. Anlaşılan bitkiler bile TUXEDO kedileri çok seviyor!

Anlaşılan bitkilerle ve şansla sınırlı değil TUXEDO" kedilerin büyüleri, dünya çapında muhteşem eserlere, bilim dalında buluşlara imza atmış dahi kişilerin de TUXEDO kedi beslediklerini biliyor muydunuz. Örnekse, William Shakespeare, Beethoven ve Sir Isaac Newtonbirer TC fanatiğiydi...

Peki bu bilgilere ne dersiniz?

- Lassie serisi aslında bir tuxedo kedi için yazılmıştı ancak daha sonra Collie cinsi bir köpekle çalışılmaya başlandı.

- Hepimizin keyifle dinlediği Blues müzik, geceleri serenatlar yapan bir tuxedo kedinin ilham vermesiyle ortaya çıktı.

- Google'da en çok aranan kelimeler arasında "tuxedo cat" bulunuyor (tabii Paris Hilton'dan sonra...)

- Mısır firavunlarının mezarlarının %70'inde bir TUXEDO kedi resmi yer alıyor

- Dünyayı dolaşan (bilindik en eski yazılı metinlere göre) ilk kedi bir TUXEDO kedi idi. Adı Asgerd'di ve bir viking gemisi ile yolculuk yaptı.

- 2. Dünya savaşında adı Buster olan bir TUXEDO" kediler, tam 17 uçuş yaptı. Daha sonra esir alındı ve Almanlara ait savaş esirleri kampında savaş sonuna kadar kaldı. Oradan atılmamsının nedeni ise, kamptaki sosyal hayatı olumlu etkilemesi oldu.

- Bir başka TUXEDO kedi, ki adı Sparky, bugüne kadar kendisine en büyük miras bırakılan hayvan ünvanını hala patisinde tutuyor (mirası 6.3 milyon dolar üstünde)

- Everest'e tırmanan tek kedi de bir TUXEDO" kedi, adı ise Roderick.

Gözlerini diğer kedilere oranla %24 daha fazla açabilen, daha iyi gören TUXEDO kediler anlaşılan o ki bizim daha göremediğimiz ve bilemediğimiz birçok beceriye sahipler. Onlardan birinin evinizde olduğunu umarak, şansınız bol keyfinizin sonusuz olmasını diliyoruz....


ETİKETLER : TUXEDO kedisi Simokin kedisi şanslı kedi ırkı özellikleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KEDİ IRKLARI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Kedinizi Ne İle Besliyorsunuz?
Kedi Maması
Ev Yemekleri
Sebze ve Meyve
Süt
Ücretsiz Antalya Evcil Kedi Sahiplendirme,Kedi İlanlari
© Copyright 2013 pisipisim.net. Tüm hakları saklıdır.
GÜNCEL
Kedi Haberleri
Kediler
SAĞLIK
Kedi Sağlığı
Aşılama
BAKIM
Tırnak Bakımı
Tüy Bakımı
YAŞAM
Kedi Eğitimi
KEDİ İSİMLERİ
İlginç İsimler
Kedi İsimleri
KEDİ IRKLARI
Brithish Shorthair
Ankara Kedisi
KANUNLAR
Hayvan Hakları
sayaç