İçimizdeki Tanrı - Tanrıça


Bu makale 2021-04-04 08:58:57 eklenmiş ve 71 kez görüntülenmiştir.
Gürcan Giray

İsviçrede yaşayan 17 yaşındaki kız akrabalarını ziyaret etmek için geldiği Mardin'de 28 yaşındaki öz amcası tarafından iki gün boyunca tecavüze uğradı.

Mahkeme, tecavüzü DNA raporu ile kanıtlanan sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Tahliye kararını duyan akrabaları davul ve zurna ile cezaevine gelerek Çur'un tahliyesini kutladı.

Tecavüze maruz kalan Z.Ç. üç kez intihar girişiminde bulunmuştu."

Bu haberi duyduğumuzda sizdeki etkisi ne oldu bilemiyorum ve merak ediyorum bu durum karşısında ne yapıyoruz?

Bu gibi haberleri duyduğumda aklıma her zaman neden sorusu geliyor!

Neden tecavüz etti? Neden suçluya tahliye kararı verildi? Neden aile kutlama yaptı? Neden kimse Hak'tan yana olamıyor?

Eksik olan NE? Ve nasıl tamamlanacağız?

Sahiden bu tecavüzü yapacak kadar, bu suçun gereği cezayı veremeyecek kadar ve adaletsizliği haksızlığı kutlayacak kadar uzak mıyız birbirimizden, kendimizden, özümüzden?

Ve kendimiz için olsaydı bu durum ne hisseder ve nasıl davranırdık?

Toplumsal bir sorumluluk olduğunu... Hepimizin sorumlu olduğunu, farkındalık için, değişim için, gelişim için hepimizin çabalaması gerektiğini düşünüyorum!

Bu duruma sadece öfkelenmek, söylenmek ve hissetmeden yaşamak ve çözüme el uzatmamak da diğerlerine katılmakla aynı şey gibi hiasettiriyor bana.

Hepimizin bildiği üzere insan beden ve ruhtan oluşuyor. Bedenin ihtiyacı olan yeme, içme, barınma, cinsellik gibi ihtiyaçlar iken ruhun ihtiyacı ise doğru bilgi ile eğitim, tefekkür ve hayatımıza uygulayabilme. Aydınlanmış ruhun ışığında hareket edebildiğimizde ancak insan olma yolunda farkındalıklı, harika bir hayatı yaşayabilen, sevgiyi hakeden ve hissedebilen varlıklara dönüşüyoruz.

Bu gerçekleşmediğinde ise bedenin ihtiyaçlarına odaklanıyor ve malesef eğitimine hiç çaba harcamadığımız ruhumuzun sesine kulak veremeden hayatı anlamsızca yaşıyor ve alt doğamızın bizi yönetmesine izin veriyoruz. Sonuç ise ortada!

Ben tecavüzü yapan, bu kararı veren ve adaletsizliğe sevinenlerde yaşama sevinci, içsel huzur, hayattan tat alma, bütünsel hissetme gibi değerlerin olmadığını ve en çok da onlar için üzülmek gerektiğini düşünüyorum.

Hepimizin içerisinde mevcut olan Tanrı/Tanrıça'yı fark etmek, bu dünyaya gelişimizde bize verilen bu harika içsel güzelliği ortaya çıkartabilmek ve onunla yaşayabilmek her alanda tarifsiz bir huzur ve mutluluk kaynağı iken ondan uzak yaşamak da bir seçim elbette...

İzlediğimiz filmlerden, okuduğumuz edindiğimiz bilgilerden, konuştuğumuz cümlelerden, ailemize, çevremize, çocuklarımıza ve en çok kendimize ne öğrettiğimizden ve zamanımızı nasıl geçirdiğimizden sorumlu olduğumuzu ve bunlarında bir bedeli olduğunu düşünüyorum.

Hepimizin BİR olduğu ve BÜTÜNÜ oluşturduğu bu dünyada artık uyanma vaktimizin geldiğini, içimizdeki Tanrı/Tanrıça ile tanışabilmeyi, huzur ve mutluluğu yalnızca ve yalnızca doğru bilginin kaynağından geldiğini ve uygulama çabası ile gerçekleştirebildiğimizi hatırlamak ve bize verilen bu güzel yaşamın tadına varabilmek ümidiyle...Gürcan Giray

Diğer yazıları...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Kedinizi Ne İle Besliyorsunuz?
Kedi Maması
Ev Yemekleri
Sebze ve Meyve
Süt
Ücretsiz Evcil Kedi Sahiplendirme,Kedi İlanlari
© Copyright 2013 pisipisim.net. Tüm hakları saklıdır.
GÜNCEL
Kedi Haberleri
Kediler
SAĞLIK
Kedi Sağlığı
Aşılama
BAKIM
Tırnak Bakımı
Tüy Bakımı
YAŞAM
Kedi Eğitimi
KEDİ İSİMLERİ
İlginç İsimler
Kedi İsimleri
KEDİ IRKLARI
Brithish Shorthair
Ankara Kedisi
KANUNLAR
Hayvan Hakları
sayaç